Kompostlanabilir Sertifikası Nereden Alınır?

Dünya çapında kompostlanabilir ürün için başvurabileceğiniz çeşitli üçüncü taraf sertifika sağlayıcıları vardır. Bunlar arasında en prestijli olanlardan biriside C-Label kompostlanabilir ürün sertifikasyon programını sunan kuruluşumuzdur.

Kompostlanabilir Sertifikası Nereden Alınır?

C-Label, kompostlanabilir ürünler ve ambalajlar için sertifika sağlamada uzun yıllara yayılan tecrübeye sahiptir. Şimdiye kadar yüzlerce üretici, C-Label'ın kapsamlı sertifikasyon süreçlerine, binlerce farklı ürün ve ambalaj doğgrulamasında güvendi. Kuruluşumuz bu sayede işletmelere daha sürdürülebilir, ileri görüşlü ürünler piyasaya sürmek için ihtiyaç duydukları güveni verdi.

Ambalaj yada ürün C-Label sertifikalı olduğunda, endüstriyel düzeydeki kompostçuların yanı sıra müşteriler, kompostlanabilirliğinin uygun şekilde test edildiğinden ve tereddüt etmeden kompost kutusuna atılabileceğinden emin olurlar. C-Label sertifikasyonu, insanların satın aldıkları ürünleri ve geldiği ambalajları nasıl elden çıkaracakları konusunda daha akıllı kararlar alabilmeleri anlamına gelir.

Çevre dostu, biyobozunur, ekolojik, gübreleştirilebilir ve kompostlanabiir ambalaj ve ürün etiketleri son yıllarda dünyada tüketici tarafından sıklıkla aranan bir sembole dönüşmüştür. C-Label sertifikasyon programı gibi itibarı yüksek, prestijli ve tüm dünyada geçerli sertifikalar almak, çevre dostu imajınızı herkese kanıtlamanıza ve gezegene yardım etmenize olanak tanır.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için çok farklı belgelendirme hizmetleri sunmakta ve bu çerçevede gerekli test, analiz, kontrol ve değerlendirme faaliyetleri sürdürmektedir. Bu çalışmalarında her zaman yerli ve yabancı standartları, yürürlükte olan yasal düzenlemeleri ve genel kabul görmüş uygulamaları takip etmektedir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere, kompost sertifikasyon ve C-Label (Compost Labeling) kompost etiketleme hizmetleri de vermektedir.