Kompost Sertifikasyonu

Kompost, kontrollü bir ayrışma süreciyle besin açısından zengin toprak düzenleyici haline gelen organik malzemedir. Tarlalara yayıldığında kompost, tarım arazilerinin nemi muhafaza etmesine yardımcı olur ve kimyasal gübre ihtiyacını azaltır.

Sertifikasyon

Döngüsel ekonomi terimi, hizmet sonrasında eşit veya daha fazla değere sahip olabilecek ürünler ve ambalajlar tasarlayarak atık kavramını modası geçmiş hale getirmeyi amaçlar. 

Şeffaflık ve sertifikasyon bu modelin gerekli bileşenleridir. Sertifikasyon, malzemelerin ve ürünlerin mevcut formlarında gerektiği gibi çalışacağını ve söz verildiği gibi dönüşeceğini doğrular. 

Yalnızca tüketiciyi eğitmekle kalmayıp, Malzeme Geri Kazanım Tesislerinin bu ürünleri faydalı bir şekilde işlemesini mümkün kılan işaretler ve semboller sağlarlar. Sertifikasyon, tümü şeffaf ve başarılı bir ürün yaşam döngüsü sağlayan basitlik, tekdüzelik ve güven doğurur.

C-Label kompost sertifika programı, bileşik formülasyon aşamasından nihai işlenmiş ürüne kadar malzeme kalitesinin en yüksek düzeyde incelenmesini temsil eder. 

Bileşikler, bir çok kompostlama sürecinden geçirilir ve tüm yan ürünler, toprağa çürümenin tamamlanması ve toksinlerin yokluğu açısından test edilir. Ürünün doğasında bulunan kompostlanabilirliği ve toksik olmamasını sağlamak için işlenen malzeme aynı süreçten tekrar geçmelidir. Geçtikten sonra, işlenen malzeme ASTM D6400 uyumlu ve EN 13432 uyumlu (Avrupa yönetmelikleri) sertifikaya sahip olabilir.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için çok farklı belgelendirme hizmetleri sunmakta ve bu çerçevede gerekli test, analiz, kontrol ve değerlendirme faaliyetleri sürdürmektedir. Bu çalışmalarında her zaman yerli ve yabancı standartları, yürürlükte olan yasal düzenlemeleri ve genel kabul görmüş uygulamaları takip etmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosuna ve ileri teknolojik imkanlara sahiptir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere, kompost sertifikasyon ve C-Label (Compost Labeling) kompost etiketleme hizmetleri de vermektedir.