Kompostlanabilir Etiketleme Çözümleri

Bugün kompostlanabilir etiket üretiminde firmalar, kapsamlı ve sürekli büyüyen çevresel malzeme portföyünün bir parçası olarak, kağıt, film ve doğrudan termal kağıt seçenekleri dahil olmak üzere çeşitli kompostlanabilir etiketleme çözümleri sunmaktadır. Örneğin lüks, dokulu bir his arayanlar için, kompostlanabilir ambalaj malzemeleri, canlı beyaz görünümü ile ideal seçimdir.

Kompostlanabilir Etiketleme Çözümleri

Yüzde 30 tüketici sonrası atık ve kompostlanabilir bir yapıştırıcı içeren bu ambalaj malzemesi, çok yönlü ve mükemmel bir çevre dostu üründür. Dokusu hariç daha pürüzsüz bir kağıt malzeme isteyenler için farklı seçenekler sunulmaktadır. Bunlar da önemli ölçüde kompostlanabilir bir yapıştırıcı ile eşleştirilmektedir. Kompostlanabilir kağıt ambalajlar, çay veya şeker gibi kompostlanabilir ambalajlardaki kuru mallar için ideal bir seçim olmaktadır.

Ayrıca her biri kompostlanabilir bir yapıştırıcı ile eşleşen bitki bazlı yenilenebilir film malzemeleri de üretilmektedir. Bunlar mısır gibi yenilenebilir bitki hammaddesinden üretilen şeffaf PLA’dır (polilaktik asit). Ayrıca sürdürülebilir bir şekilde yönetilen tarlalardan elde edilen odun hamurundan başka bir şeffaf film daha üretilmektedir. Ürünün tamamının sürdürülebilir bir şekilde kullanım ömrünün sona ermesini sağlamak için bu malzemelerin yalnızca benzer ambalajlarla eşleştirilmesi önerilmektedir. Neme ve yağa dayanıklı PLA malzemesi en çok PLA ambalajına uygundur.

Son zamanlarda çevre portföyüne yeni bir ürün olan kompostlanabilir termal kağıt da eklenmiştir. Bu malzeme, kompostlanabilirlik için özel olarak tasarlanmış termal kimyaya sahiptir. Kompostlanabilir bir yapıştırıcı ile eşleştirilir ve malzeme EN 13432 kompostlanabilirlik standardına göre belgelendirilmiştir. Bu çevresel malzemenin, kompostlanabilir kurye çantaları için kurye etiketleri, kompostlanabilir ambalajlar üzerindeki fiyat tartım etiketleri, kompostlanabilir poşetler üzerindeki ürün ve içerik etiketleri ve kompostlanabilir ambalajlar için herhangi bir değişken veri etiketlemesi gibi kompostlanabilir kısa vadeli uygulamalarda kullanılması önerilmektedir.

Kuruluşumuz, çeşitli sektörlerdeki işletmeler için çok farklı belgelendirme hizmetleri sunmakta ve bu çerçevede gerekli test, analiz, kontrol ve değerlendirme faaliyetleri sürdürmektedir. Bu çalışmalarında her zaman yerli ve yabancı standartları, yürürlükte olan yasal düzenlemeleri ve genel kabul görmüş uygulamaları takip etmektedir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere, kompost sertifikasyon ve C-Label (Compost Labeling) kompost etiketleme hizmetleri de vermektedir.